Розвязуємо задачі

Закони збереження.

1. Обчисліть імпульс кулі маса якої 9 г, а швидкість 350 м/с.

2. Яка маса м"яча, якщо при швидкості 30 км/год він має імпульс 5.5 кг м/с?
3. Снаряд масою 20 кг, що летів горизонтально зі швидкістю 100 м/с, влучив у пісок на залізничній платформі і не розірвався. Якої швидкості набула платформа масою 8 т, якщо до падіння снаряда вона рухалася зі швидкістю 0,5 м/с у тому ж напрямі, що і снаряд?
4.Знайти імпульс тіла через 2с та через 5 с після початку руху, якщо маса тіла 10 кг, а рух описується рівнянням x=20+10t -2,5t2

Початковий рівень
1. Які з перелічених тіл мають потенціальну енергію: а) куля, що котиться по землі; б) лук із натягнутою тятивою; в) стиснутий у балоні газ; г) кабінка «оглядового колеса»?
2. Опишіть перетворення енергії, що відбуваються в ході спортивної стрільби з лука.
Середній рівень
1. Камінь, кинутий із поверхні землі зі швидкістю 10 м/c, у верхній точці траєкторії мав кінетичну енергію 5 Дж. Визначте масу каменя.
2. Тіло масою 1 кг розташоване на висоті 2 м від поверхні землі. На якій висоті слід розташувати тіло масою 0,5 кг, щоб воно мало таку саму потенціальну енергію?
Достатній рівень
1. Знайдіть потенціальну і кінетичну енергії тіла масою 3 кг, що падає вільно з висоти 5 м, на відстані 2 м від поверхні землі.
2. Камінь масою 5 кг упав із певної висоти. Знайдіть кінетичну енергію каменя в середній точці його шляху, якщо він падав протягом 2 с.
Високий рівень
1. Визначте кінетичну енергію тіла масою 1 кг, кинутого горизонтально зі швидкістю 20 м/c, наприкінці четвертої секунди його руху.
2. Шматок льоду один раз кидають під кутом 45° до горизонту, а другий раз пускають із такою самою швидкістю ковзати по льоду. Знайдіть коефіцієнт тертя, якщо в другому випадку шматок льоду перемістився на відстань, у 10 разів більшу, ніж у першому випадку.

Немає коментарів:

Дописати коментар